Katılım Bankaları – Faizsiz Bankalar

Kredi Erteleme Son Dakika

Kredi Erteleme Son Dakika
Bu haber 03 Eylül 2021 - 14:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Pandemi sebebiyle yaşanan küresel ticari kriz, ekonomiyi durma noktasına getirmiştir. Salgında zor günler yaşayan vatandaşın borçlarını daha kolay ödeyebilmesi için kredi erteleme imkânı sunan bankalar farklı alternatifleri devreye sokmuştur. Kredi erteleme her bankaya göre farklı koşullar gerektirebilir. Bu nedenle ertelemeyi istediğiniz krediyi aldığınız banka ile iletişime geçerek rahatlıkla erteletebilirsiniz. Kredi erteleme hakkında detaylı bilgileri sizler için yazımızda paylaşıyoruz.

Kredi Erteleme Nedir?

Bankalar, kredi ve kredi kartı ödemeleri için tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına uygun avantajlı sistemlerle dönemsel fırsatlar sunmaktadır. Kredi borçlarının ertelendiği ve kredi kartı ödemelerinin taksitlendirildiği kredi erteleme nedir sorusu müşterilerin cevabını aradıkları bilgiler arasında sayılabilir. Farklı kredi türleri için geçerli olan imkânlar;

 • Bireysel krediler
 • Konut kredisi
 • Taşıt kredileri ve
 • Acil ihtiyaç kredileri ödeme planı bankaların sundukları koşullar çerçevesinde ertelenebilir.

Salgınla mücadelede güncel uygulamalarla bir kez daha müşterilerinin yanında yer alan bankalar, sundukları online ve mobil hizmetlerle de günlük yaşam ihtiyaçlarının ertelenmeden karşılanmasına katkı sunmuştur.

Bankaların Kredi Erteleme Süreleri ve Şartları

Şube çalışma saatlerinden dijital hizmet çeşitliliğine, ödeme kolaylığından kredi çekme taleplerine kadar müşteri beklentilerini eksiksiz bir şekilde karşılamak için çalışan bankalar, salgın sürecinden gösterdikleri performansla ekonomi çarklarının durmadan dönmesine katkı sağlamıştır.

Sosyal medya ve kamu spotlarıyla duyurulan çeşitli kampanyalarda vatandaşın en çok merak ettiği cevapların başında kredi erteleme süreleri ve şartları gelmektedir. Sunulan destekler ve ödeme kolaylıkları bankalar arasında farklılıklar göstermektedir. En güncel bilgilere bankaların web siteleri, çağrı merkezleri ve şubelerden ulaşılabilir.

Banka Kredi Ertelemesi

kredi erteleme

Akbank Kredi Erteleme

Pandemi sürecinin etkilerinin hissedilmemesi için yaptığı güncel uygulamalarla müşterilerine “Bugün sizin için ne yapabiliriz?” sloganıyla hizmet veren Akbank, bireysel ve kurumsal kullanıcıların ödemelerinde rahatlıklar sunmaktadır.

 • Kredi kartı ödemelerinde alışveriş faizi alınarak belirlenen tarihe kadar yapılması gereken ödemeler farklı bir tarihe ertelenmektedir.
 • Uygulamadan faydalanmak isteyen müşterilerin otomatik ödeme talimatları da yine ilgili tarihe kadar gerçekleşmeyecektir.
 • Erteleme sonrasında ekstre tutarları ve kredi ödemeleri mevcut koşullarla devam ettirilecektir.
 • Daha önceden yapılandırılmış borçlarla ilgili güncel kredi erteleme fırsatı için akbank.com adresi üzerinden başvuru yapılabilir.

Öteleme talepleri TC kimlik numarası ve telefon numarası girilerek ilgili birime iletilebilir. Bu aşamada müşterilerin erteleme şartlarının bankadan bankaya ve müşteri ticari kayıtlarına uygun olarak değişebileceğini unutmaması gerekir.

VakıfBank Kredi Erteleme

Tüketicinin beklentilerine anında yanıt veren bankalardan birisi de VakıfBank’tır. 23 Mart 2020 tarihinden önce çekilen kredilere ve kredi kartı ekstrelerine erteleme imkânı sunan banka, aylık %1,64 faiz oranı üzerinden 3 aya kadar kredi erteleme fırsatıyla beğeni toplamaktadır.

 • Bireysel kartlara ve kredilere 24-36 ay arası değişen vadeli geri ödeme imkânı sunan VakıfBank,
 • Faiz sıfırlama kampanyasıyla da 12 ay vadeli geri ödeme avantajı sağlamıştır.

Sunulan güncel fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler vakifbank.com.tr adresini ziyaret edebilir veya 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Kredi erteleme fırsatı sunan bankalardan bir diğeri de Ziraat Bankası’dır. Kamu bankaları arasında müşteri sayısını her geçen gün artırmayı başaran Ziraat Bankası “Hayata Mobilden Bakanların Kuşağı” sloganıyla gençlere de hizmet vermektedir.

 • Gerekli koşulları sağlayan ve
 • 31 Aralık 2020 tarihinden önce işlem yapmış müşteriler için kredi erteleme avantajı 1 defaya mahsus olarak yapılmaktadır.
 • 2021’de çekilen kredilerin ödemeleri aynı şartlarla devam ettirilmektedir.

Yapılandırma uygulamaları; tarım sektörü, krediler ve kurumsal müşteriler için ayrı ayrı düzenlenen bankada internet ve mobil bankacılık hizmetleri de son hızla devam etmektedir.

Kredi Erteleme 2021

Kredi Erteleme 2021

Yapı Kredi Bankası Kredi Erteleme

“3 Aya kadar ertelemeli kredi” fırsatı sunan banka, ihtiyaçları ertelemeden ödemeleri erteleme imkânı sunuyor. Yapı Kredi Bankası kredi erteleme imkânı sunan krediye başvuru şubeler ve dijital bankacılık kanalları üzerinden yapılabilir. Kredinin;

 • İlk taksit tarihi müşteri değiştirmediği sürece 120 gün sonraya kesilecektir.
 • Kampanyanın azami vadesi ödemesiz dönem dâhil olmak kaydıyla 36 aydır.
 • Ödemesiz dönemlere ait faiz ilk ay ödemesine ilave edilir.
 • Başvuru sahibinin banka tarafından onaylanmış ön onaylı kredi limiti olması halinde limit tutarı kadar kredi kullanılabilir.

“Mobilden ve internetten anından şubesiz kredi” menüsü üzerinden 3 aya kadar ertelemeli kredi fırsatı değerlendirilebilir.

DenizBank Kredi Erteleme

3 ay ertelemeli, 12 aya varan vadelerle “Ertelemeli Taksitli Nakit” fırsatına ait güncel bilgilere denizbank.com üzerinden ulaşılabilir.

 • ERTELE boşluk, kartın son 6 hanesi boşluk, kredi miktarı yazılarak 3280’e SMS göndererek
 • MobilDeniz veya DenizKartım uygulaması
 • Şubeler ve
 • 444 0 800 iletişim merkezi üzerinden güncel bilgiler öğrenilebilir.

Yapılandırılmış kredi borcunu ödemekte zorlananlar ise yeni protokol düzenlemek için banka şubelerine gitmek zorundadır. DenizBank, emeklilere özel uygulamalarla maaş müşterilerinin yaşam konforunu artırmayı hedeflemektedir.

ING Bank Kredi Erteleme

Koronavirüs salgınından etkilenen müşterilerini koruma altına almak isteyen ING Bank kredi erteleme şartlarını açıklamıştır. Beklenmedik finansal kayıpların giderilmesi ve müşteri ihtiyaçlarının karşılanması için atağa kalkan banka ihtiyaçtan taşıta, konuttan kredi kartına kadar pek çok farklı üründe erteleme imkânı sunmuştur. Kredi erteleme detayları;

 • Haziran 2021 sonuna kadar talepte bulunan müşteriler için
 • Mevcut vade sınırları içinde gerçekleştirilmektedir.
 • Ertelenecek ödemelerden doğacak faiz yeni plandaki ilk taksit ödemesine yansıtılır.
 • Ödeme planı yenilendiğinde taksit tutarları da revize olur.

ing.com.tr üzerinden güncel bilgilere ve avantajlara ulaşılabilir.

BDDK’dan Banka Kredileri İçin Sürpriz Karar

Salgın sürecinde başlatılan kredi erteleme imkânlarının bir kısmı sürerken bir kısmı da sona erdirilmektedir. Küresel piyasalardaki belirsizlik ve risklerin yükseldiği dönemde bankaları ve tüketiciyi desteklemek amacıyla BDDK’dan banka kredileri için sürpriz karar çıkması bekleniyor.

 • 30 Haziran’da sona ermesi beklenen belli düzenlemelerin tarihinin 30 Eylül’e kadar uzatılması finans çevrelerinde memnuniyetle karşılanmıştır.

Kredi borçlarının zamanında ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?

Kredi borcunun iki ay üst üste ödenmemesi halinde bankalar tüketiciye 30 günlük ek süre tanır. Kredi faizine de gecikme faizi ilave edilir. Düzenli maaşa haciz gelebilir ve taşınmaz eşyalar üzerinde hak iddia edilir. Ödeme için verilen 30 günlük ek süreçte kefil bilgilendirilir ve ödeme için devreye girmesi beklenir.

Borç ödeme ve erteleme

kredi borcu erteleme ve ödeme

Kredi Borcunu Ödeyemeyenlere Tavsiyeler!

Biriken kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyenler mevcut şartlarda sunulan avantajlardan faydalanmak için harekete geçmelidir. 90 günün sonunda;

 • Borcun yapılandırılması sağlanabilir
 • Kendi ödeme bütçesi belirlenerek alternatifler değerlendirilebilir
 • Banka avukatıyla iletişime geçilir
 • Tüm geciken krediler tek bankaya toplanabilir.

Özellikle emekli müşteriler için sunulan sayısız fırsat birikmiş borçların tek hesapta toplanarak kolayca ödenmesine yöneliktir.

Kredi Alacaklara Öneriler

Kredi çekerken geri ödeme süresinin uzun olması istenir. Ödemelerin uzun vadeye yayılması ilk etapta doğru görünse de vade uzadıkça kredi maliyetinin artacağı gözden kaçırılmamalıdır. İhtiyaç kredilerinde ortalama vade 36 ay, taşıt kredilerinde 60 ay ve konut kredilerindeyse 360 aydır.

Kredi çekmeden önce bankaların sundukları faiz oranları, esnek ödeme planları ve yapılandırma şartları öğrenilmelidir. Ödemeler boyunca bankayla kaliteli bir iletişim kurulması ve bu iletişimin sürdürülmesi olumsuz durumların kolayca atlatılması için zorunludur. En güncel kredi erteleme 2021 teklifleri için ilgili bankanın web sitesi ziyaret edilebilir.

Şubeler, ATM’ler ve müşteri temsilcileri müşterilerin taleplerini dinleyerek en doğru çözümü sunmak için çalışmaktadır. Teknolojik imkânlardan sonuna kadar faydalanan bazı bankalar kredi erteleme ve kredi kartı hesap ekstresi öteleme işlemlerinin nasıl yapıldığına dair hazırladıkları ayrıntılı videoyu web sitelerine yerleştirmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER